Férgek sulinet, Tartalomjegyzék

Laposféreg (Platyhelminthes)
A fonálférgek törzse Eszköztár: A fonálférgeket régebben hengeresférgeknek nevezték. Nevükhöz híven, hosszúkás, vékony testű állatok.
- Eszköztár: Gyűrűsférgek törzse A gyűrűsférgek a legismertebb férgek.
- Élősködő – Wikipédia
- Élő férgek székletben
- Eszköztár: Kétoldali szimmetria egy laposféreg testén Az állatvilágtörzsfejlődésében sok újdonsággal szolgált a laposférgek megjelenése.
A laposférgekhez képest nagy fejlődési lépést jelent, hogy háromszakaszosbélcsatornájuk van. Az előbél után következő középbél az utóbélben folytatódik, amely végbélnyílással nyílik a külvilágba. A szájnyílással kezdődő előbél feladata a táplálék felvétele és aprítása. A Fonálféreg háromszakaszos bélcsatornája középbél a szerves tápanyagok megemésztésének és a megemésztett anyagok felszívásának a helye.
Az utóbélbenásványi sók és víz felszívása történik. A végbélnyíláson keresztül távozik az emészthetetlen anyagokból kialakuló ürülék.
Mit tudunk a férgekről?
A férgek sulinet így meghatározott irányban halad végig a bélcsatornán, ezért a salakanyagok nem keverednek a tápanyagokkal. Ez pedig hatékonyabb emésztést biztosít, és a tápanyagok jobb hasznosítását teszi lehetővé.
- Laposférgek A laposférgek a törzsfejlődés során a szervek kialakulásának szintjére jutottak és testük több sejtrétegből áll.
- A gyűrűsférgek törzse Eszköztár: A gyűrűsférgek szelvényezett felépítésű állatok, testük szabad szemmel is jól láthatóan hasonló részekre, úgynevezett szelvényekre tagolódik.
- Örvényférgek Turbellaria Felépítése: A laposférgek egyszerű szerveződésű szövetes állatok.
- Az emberek helmintjainak kezelési menete
- Laposféreg (Platyhelminthes) | Körinfo
- A különféle populációk közt sokféle kölcsönhatás lehetséges, ilyen például ragadozó - prédaa parazita-gazda, a parazitoid -gazda, valamint a szimbionta partnerek közti kapcsolat.
- Giardia dieta
A fonálférgekbőrizomtömlővel mozognak. Légzésük diffúz, vagyis a légzési gázcserét a testfelületükön át végzik. Életműködéseiketdúcidegrendszer szabályozza. Férgek sulinet orsógiliszta az emberközépbelében megtelepedő, 10—20 cm hosszúságú, élősködő fonálféreg.
6.3. Laposférgek
Kültakaróját vastag védőréteg óvja a megemésztődéstől. Petéi a széklettel ürülnek. A talajszennyezéssel okozhatnak fertőzést, például mosatlan eper, saláta elfogyasztása útján.
Férgek sulinet élősködhet az emberbélcsatornájában a cérnagiliszta, amelyet más néven hegyesfarkú bélgilisztának is neveznek. Apró, néhány milliméteres állat. A talajban igen nagy számú apró fonálféreg él.
Bőrférgesség - csak egyszerűen
Hosszúságuk mindössze pár milliméter, de sokuk még ennél is kisebb. Korhadékevő szervezetek, a talajban levő szerves anyagokkal táplálkoznak, így részt vesznek a humuszképzésben.
Élősködő fonálféreg trichina sertéshúsban megtelepedett lárvája.